Article number:10033979EAN:4007698411466
Wooden rocking horse White, gold (W/H/D) 37x31x8cm
| IC / MC: | 2 / 6 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This chic wooden rocking horse in white and gold will appeal to lovers of rustic and vintage décor. It is ideal for DIY stores or event decorations. Its sturdy finish guarantees durability and a variety of display options to enhance your sales strategy.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Holz |
| Color: | White |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 2 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 37 cm |
| Height: | 31 cm |
| Weight IC: | 0.84 kg |
| Weight MC: | 5.02 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W132 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









