Article number:10041565EAN:4007698624743
Lantern tealight holder fir bird decor made of white glass (W/H/D) 7x8x7cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
White glass tealight holder with vibrant bird and foliage motif. Ideal for home décor stores and winter displays, it offers high profit potential and easy integration into seasonal collections. The durable surface ensures lasting quality and display readiness and appeals to nature-loving consumers.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 2.11 kg |
| Weight MC: | 6.34 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W240 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










