Article number:10034270EAN:4007698418359
Wind light winter forest decor, made of glass green (W/H/D) 9x10x9cm
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The winter forest decor lantern offers retailers an elegant presentation for seasonal offers. Made of durable glass, it creates an inviting atmosphere in showrooms and shop windows. Ideal for interior designers to create atmospheric accents in commercial spaces.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight IC: | 4.13 kg |
| Weight MC: | 12.38 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W018, W213 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









