Article number:10039822EAN:4007698580179
Snow globe angel made of poly gold, white 2-fold, (W/H/D) 6x9x6cm
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 23/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality polyresin snow globe with gold and white angel motifs. Ideal for decorative retail presentations or stylish interior design. Robust workmanship and versatile use increase sales incentives and turnover thanks to their appealing, timeless aesthetics and durability.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6.5 cm |
| Width: | 6.5 cm |
| Height: | 8.8 cm |
| Weight IC: | 1.67 kg |
| Weight MC: | 10.04 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W140 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









