Product information
The set of 3 tins with motifs from Santa & Co. KG is a top-selling additional item for seasonal product ranges. The combination of popular children's series and classic Christmas product appeals specifically to families with children and ensures high impulse purchases. The three differently sized metal tins are ideal for storing cookies, sweets or small gifts and offer additional added value in sales. Perfect for themed areas, gift areas or as a decorative set in the Christmas store. Dimensions 19x8x19cm / 17x7x17cm / 14x6x14cm
| Color: | Green |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 19 cm |
| Width: | 19 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 0.44 kg |
| Weight MC: | 5.28 kg |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.













