Article number:10044404EAN:4007698701291
Wooden Christmas hanger house, 3-fold, white/red/green (W/H/D) 4x9x1cm on tree stand (W/H/D)17x31*11cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Brighten up your Christmas decorations with this charming wooden Christmas house in festive white, red and green. Featuring glitter hearts and polka dot patterns, this durable decoration is ideal for boutique retailers looking for a rustic charm with a high profit margin. The display-ready stand maximizes visual impact.
| Akzentmaterial: | Holz |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | NEU |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 4 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 0.2 kg |
| Weight MC: | 4.75 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W080 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











