Article number:10043793EAN:4007698682897
Rocking horse made of felt/wood, 2-fold, beige/green (W/H/D) 30x24x4cm
| IC / MC: | 6 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The rocking horse made of high-quality felt and wood impresses retailers with its durable construction and timeless aesthetics. Ideal for decorative accents in salesrooms and shop windows, it offers commercial shoppers an attractive margin thanks to its versatility.
| Color: | Beige |
|---|---|
| Material: | Felt |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 24 cm |
| Weight IC: | 0.59 kg |
| Weight MC: | 2.38 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W030, W263 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










