Article number:10030795EAN:4007698330200
Nutcracker made of poly colorful 2-fold, (W/H/D) 12x35x10cm
| IC / MC: | 1 / 8 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The colorful poly nutcracker, durable and richly detailed, adds festive sparkle to retail spaces and interiors. Attractive for commercial shoppers thanks to the high margin and variety of designs. Ideal for decoration or as a seasonal addition to the range. Dimensions: 12x35x10cm.
| Akzentmaterial: | Poly |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 35.5 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 10.5 cm |
| Weight IC: | 0.79 kg |
| Weight MC: | 6.3 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W948 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









