Article number:10047749EAN:4007698281991
Nutcracker king with wreath made of poly red (W/H/D) 8x23x7cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The King Nutcracker made of robust poly impresses retailers and interior designers with its clear design and high level of detail. Ideal for festive shop windows or stylish decorations, it offers long-lasting quality and attractively calculable margins in a professional environment.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Red |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 23 cm |
| Weight IC: | 0.44 kg |
| Weight MC: | 5.28 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









