Article number:10023133EAN:4105640015417
Knox incense candles 3cm, Dresden Christmas scent-red, set of 24, (W/H/D) 6x13x2cm
| IC / MC: | 50 / 50 |
|---|---|
| PU: | 50 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Knox incense candles in a set of 24 impress with their quality materials and lasting elegance. Ideal for seasonal retailers, it offers commercial profitability with easy presentation and attractive margins. Perfect for decorative use, it creates an appealing atmosphere in the retail space.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Nature Material |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 50 |
| MC quantity: | 50 |
| Packaging units: | 50 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight IC: | 1.4 kg |
| Weight MC: | 1.4 kg |
| Shipping pallet: | 6000 |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W146, W201, W564 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









