Article number:10044609EAN:4007698708900
Embroidered cushion cover with Christmas tree made of cotton, green (W/H) 30x50cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The embroidered cotton cushion cover (30x50cm) combines festive design with durable quality and is ideal for retailers and designers who want to enhance their collections in style. Set accents in sophisticated living environments and benefit from high customer satisfaction and margins.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Textil |
| Color: | Green |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Material: | Textile |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.5 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight IC: | 0.13 kg |
| Weight MC: | 3.17 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W033, W191 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










