Article number:10041467EAN:4007698621971
Christmas tree stand made of mango wood, light beige textile (W/H/D) 13x54x13cm
| IC / MC: | 1 / 4 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Offer your customers timeless elegance with the Christmas tree stand made of robust mango wood and fine textile. Ideal for stylish shop windows and interiors, it impresses with its durability and easy integration into any decoration concept. Maximize your margin through high sales opportunities.
| Akzentfarbe: | Beige |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Mangoholz |
| Color: | Beige |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Beige |
| Hauptmaterial: | Mangoholz |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 4 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 13 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 54 cm |
| Weight IC: | 0.53 kg |
| Weight MC: | 2.14 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W030, W399 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











