Article number:10044185EAN:4007698694524
Bubble vase made of porcelain, gold (W/H/D) 16x24x16cm
| IC / MC: | 1 / 8 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Bubble" vase made of gold-plated porcelain combines modern design with high quality. Ideal for interior designers to create luxurious spaces and for retailers to increase the attractiveness of their shop windows. Robust material guarantees durability and excellent margins in the commercial sector.
| Akzentfarbe: | Gold |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Porzellan |
| Color: | Gold |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Gold |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 16 cm |
| Width: | 16 cm |
| Height: | 24 cm |
| Weight IC: | 2.75 kg |
| Weight MC: | 22 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W303 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











