Article number:10027410EAN:4007698066543
Wooden Christmas train, colorful (W/H/D) 28x8x4cm
| IC / MC: | 3 / 36 |
|---|---|
| PU: | 3 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The handmade Christmas train made of durable wood is ideal for retail window displays. Its vibrant colors attract customers and increase sales opportunities. Perfect for business environments that value appealing, seasonal presentations.
| Akzentmaterial: | Holz |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 3 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 3 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 28 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 0.5 kg |
| Weight MC: | 6 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W079 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









