Article number:10045705EAN:4007698739454
Windlicht Hase mit Duftkerze aus Keramik, 2-fach, Gelb/Rosa (B/H/T) 16x4x10cm
| IC / MC: | 6 / 12 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The bunny lantern with scented candle made of durable ceramic offers commercial buyers an attractive margin extension. Excellently presented in retail stores, it impresses with its playful design in yellow/pink and durable materials, ideal for seasonal decorations and stylish interior designs.
| Akzentfarbe: | Gelb |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Gelb |
| Hauptfarbe: | Gelb |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 16 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight IC: | 2.74 kg |
| Weight MC: | 5.48 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | ZZZ45705 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









