Article number:10042607EAN:4007698651589
Plastic/jute egg hanger set of 12, brown/white (W/H/D) 6x7x6cm
| IC / MC: | 6 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Ideal for retailers and interior designers: the egg hanger set made of durable plastic and jute offers timeless elegance. Its versatility and simple presentation will increase your sales and create an appealing ambience for your customers. Perfect for seasonal decorations in a commercial environment.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Kunststoff |
| Color: | Brown |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Kunststoff |
| Material: | Plastic |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 18 cm |
| Height: | 20 cm |
| Weight IC: | 1.19 kg |
| Weight MC: | 4.75 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | O024 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











