Article number:10044470EAN:4007698703301
Vase Christmas sweater decor made of ceramic, 3-fold, colorful (W/H/D) 15x11x7cm
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
These colorful ceramic vases with festive sweater motifs bring Christmas cheer to any setting. With their moose, snowflake and deer motifs, they are ideal for seasonal decorations. Durable and ready for display, perfect for gift stores looking for high-margin, themed decorations.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight IC: | 1.98 kg |
| Weight MC: | 11.88 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W072, W193, W225 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










