Article number:10047782EAN:4007698283520
Snowman made of poly white 4 assorted (W/H/D) 6x11x6cm
| IC / MC: | 12 / 72 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This durable polyresin snowman impresses retailers with its attractive design and simple presentation. Ideal for interior designers for versatile winter decoration. Benefit from attractive margins and high customer demand during the season. Dimensions: 6x11x6 cm.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | White |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight IC: | 0.35 kg |
| Weight MC: | 8.45 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









