Article number:10040134EAN:4007698588649
Santa Claus with wreath, candy cane made of poly red 2-fold, (W/H/D) 6x22x6cm
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Elegant Christmas decoration for retailers and designers: the durable poly Santa Claus with wreath and candy cane in bright red (6x22x6cm) offers versatile presentation options and guarantees profits through attractive sales incentives. Perfect for shop windows and interior design projects.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Red |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5.5 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 22.5 cm |
| Weight IC: | 1.01 kg |
| Weight MC: | 6.05 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W441 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










