Article number:10047560EAN:4007698276744
Santa Claus circus edge stool made of poly colorful (W/H/D) 7x18x5cm
| IC / MC: | 6 / 72 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 40/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Discover the colorful Santa Claus circus edge stool made of durable poly. Ideal for creative retailers and designers, it offers stylish accents for shop windows or interiors and guarantees long-term added value and attractive margins thanks to its high-quality finish. Perfect for seasonal decorations.
| Akzentmaterial: | Poly |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | NEU |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight IC: | 0.73 kg |
| Weight MC: | 8.71 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









