Article number:10024876EAN:4007698248765
Musical clock tree with moving train, made of poly (W/H/D) 15x18x15 cm
| IC / MC: | 1 / 8 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 23/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Meet your customers' expectations with the durable "Tree with Train" music box. Made from high quality poly, it offers an attractive presentation in retail and decorative environments. The moving design attracts attention and increases your sales opportunities.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 15 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight IC: | 0.6 kg |
| Weight MC: | 5.3 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W062 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









