Article number:10041094EAN:4007698610777
Music box Christmas tree made of poly green (W/H/D) 10x21x10cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Boost your retail space with this durable Christmas tree shaped poly music box. Its compact size and detailed design make it ideal for retailers to set seasonal accents. Attractive margin guarantees profit and design variety in any interior.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9.5 cm |
| Width: | 9.5 cm |
| Height: | 21 cm |
| Weight IC: | 0.62 kg |
| Weight MC: | 7.48 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W061 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










