Article number:10047603EAN:4007698277819
Music box carousel, music, moving, made of poly red (W/H/D) 19x26x19cm
| IC / MC: | 1 / 4 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The music box carousel made of durable poly impresses with its elegant design and musical movement. Ideal for retailers to create nostalgic sales experiences and attractive for interior designers to accentuate sales areas. An eye-catcher with commercial added value.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Red |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 4 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 19 cm |
| Width: | 19 cm |
| Height: | 26 cm |
| Weight IC: | 1.21 kg |
| Weight MC: | 7.26 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









