Article number:10020049EAN:4007698200497
Music box carousel, made of poly (W/H/D) 11x17x11 cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "music box carousel" made of durable poly is ideal for retailers and interior designers. It impresses with its nostalgic design and easy integration into decor concepts, increases profitability through high sales appeal and high-quality workmanship for commercial use.
| Akzentmaterial: | Poly |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 11 cm |
| Width: | 11 cm |
| Height: | 17 cm |
| Weight IC: | 0.8 kg |
| Weight MC: | 9.4 kg |
| Shipping pallet: | 144 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W062 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









