Article number:10043879EAN:4007698686086
LED light candle winter forest decor made of glass, green (W/H/D) 7x15x7cm with timer, battery operation 3xAAA not included
| IC / MC: | 1 / 48 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This high-quality glass LED light candle offers retailers versatile decoration options for the winter season. Its durable design with timer function ensures low maintenance costs and reliable operation in commercial environments, increasing customer interest and sales potential. Ideal for creating an atmospheric ambience.
| Color: | Green |
|---|---|
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | 10010521 – AAA Micro Stabbatterie |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 0.11 kg |
| Weight MC: | 5.28 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W187 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.













