Article number:10041515EAN:4007698623326
Illuminated star 1440 LED with timer 6/18, warm white, IP44 adapter 31V, 6W made of iridescent white plastic (W/H/D) 60x60x10cm
| IC / MC: | 1 / 3 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The illuminated star with 1440 LEDs offers interior designers and retailers a wide range of design options. Made from durable, iridescent plastic, it is ideal for impressive shop windows and stylish interiors. The integrated timer saves energy and resources, while outdoor use is effortless thanks to the IP44 adapter.
| Color: | White |
|---|---|
| Material: | Plastic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 3 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9.5 cm |
| Width: | 60 cm |
| Height: | 60 cm |
| Weight IC: | 0.96 kg |
| Weight MC: | 2.88 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W375 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











