Article number:10037531EAN:4007698495046
Illuminated snowflake made of paper/cardboard white Ø50cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add design and atmosphere to any store with the illuminated snowflake made of durable paper. Ideal for retailers and interior designers, it impresses with its simple presentation and versatile applications in the commercial sector. Increase sales incentives with this elegant decorative element.
| Color: | White |
|---|---|
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 50 cm |
| Height: | 50 cm |
| Diameter: | 50 cm |
| Weight IC: | 0.35 kg |
| Weight MC: | 4.24 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W437, W496 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










