Article number:10044598EAN:4007698708559
Glass Christmas bauble jar, green (W/H/D) 11x13x11cm
| IC / MC: | 6 / 12 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Give your shop windows or interiors that certain something with the green spherical glass jar. Durable and elegant, it offers versatile decoration options and also maximizes your profit margins thanks to its high-quality finish. Ideal for retailers and designers.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Green |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 11 cm |
| Width: | 11 cm |
| Height: | 13 cm |
| Diameter: | 11 cm |
| Weight IC: | 3.04 kg |
| Weight MC: | 6.07 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W344, W453 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











