Article number:10043446EAN:4007698672737
Glass Christmas bauble, 2-fold, colorful Ø8cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and designers: These colorful, handmade glass baubles (Ø8cm) offer long-lasting quality and timeless design. They optimize your Christmas decorations and increase the attractiveness of your displays. An ideal product for guaranteed turnover and easy display in retail or commercial environments.
| Akzentmaterial: | Glas |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 8 cm |
| Diameter: | 8 cm |
| Weight IC: | 0.34 kg |
| Weight MC: | 1.34 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W304 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









