Article number:10040913EAN:4007698054083
Edge stool made of textile red, gray (W/H/D) 22x60x18 cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Wichtel edge stool impresses with its hard-wearing textile material in red and gray, perfect for seasonal retail or design concepts. Attractive profit margins thanks to its durability and versatile application options in the sales area make it the ideal decoration solution.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Textil |
| Color: | Red |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Material: | Textile |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 18 cm |
| Width: | 22 cm |
| Height: | 60 cm |
| Weight MC: | 12 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W253 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









