Article number:10044714EAN:4007698712105
Decorative bowl made of stoneware, green (W/H/D) 25x5x24cm
| IC / MC: | 2 / 8 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add an elegant accent to any store or showroom with this green stone tray. Durable and versatile, ideal for commercial presentations. Attractive margins thanks to timeless design and robust finish. Perfect for interior designers and retailers in the premium segment.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Steingut |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Steingut |
| Material: | Stoneware |
| Season: | Christmas, Spring |
| IC quantity: | 2 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 24 cm |
| Width: | 25 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight IC: | 2.42 kg |
| Weight MC: | 9.68 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W186 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










