Article number:10022119EAN:4007698314439
Wind light set goblet fluted, 30, 35, 40 cm x Ø13cm made of gold glass set of 3
| IC / MC: | 1 / 3 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The fluted goblet lantern set made of gold-colored glass offers retailers and interior designers stylish versatility. Durable and of high quality, it sets elegant accents in the sales or decorative environment and promotes attractive margins thanks to its timeless design and easy integration into various room concepts.
| Akzentfarbe: | Gold |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Gold |
| Hauptfarbe: | Gold |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 3 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 45 cm |
| Width: | 32 cm |
| Height: | 15 cm |
| Diameter: | 13 cm |
| Weight IC: | 2.25 kg |
| Weight MC: | 6.75 kg |
| Shipping pallet: | 48 |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W307 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.














