Article number:10041469EAN:4007698622015
Christmas tree stand made of mango wood, dark green textile (W/H/D) 16x78x16cm
| IC / MC: | 1 / 2 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Christmas tree display" made of robust mango wood with dark textile offers retailers and interior designers excellent presentation options. Ideal for impressive decorations, it impresses with its durable design and versatile application potential in the business environment.
| Color: | Green |
|---|---|
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 2 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 16 cm |
| Width: | 16 cm |
| Height: | 78 cm |
| Weight IC: | 1 kg |
| Weight MC: | 2 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W030, W399 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









