Article number:10027432EAN:4007698066789
Christmas hanger moon Santa Claus moose snowman decoration on tree stand (W/H/D) 30x36x11cm made of wood, 4-fold, colorful (W/H/D) 7x7x0.5cm
| IC / MC: | 72 / 1152 |
|---|---|
| PU: | 72 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 27/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Decorate sales areas and shop windows with the durable wooden Christmas hanger set. Retailers benefit from high margins and appealing aesthetics, ideal for preparing for the season. The colorful design attracts customers and effectively supports visual merchandising.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 72 |
| MC quantity: | 1152 |
| Packaging units: | 72 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.5 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 0.65625 kg |
| Weight MC: | 10.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W113, W205 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










