Article number:10017022EAN:4007698170226
Christmas hanger made of glass, colorful, 20pcs (W/H/D) 4x6.5x3cm
| IC / MC: | 12 / 24 |
|---|---|
| PU: | 3 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 16/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Boost your Christmas sales with these handmade, durable glass Christmas hangers. Ideal for retailers and designers, they offer versatile decorating options and attractive margins. Present festive elegance that your customers will love.
| Akzentfarbe: | Transparent |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Transparent |
| Hauptfarbe: | Transparent |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 3 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 28 cm |
| Height: | 20 cm |
| Weight MC: | 5 kg |
| Shipping pallet: | 576 |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W101, W336 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









