Article number:10042115EAN:4007698633882
Candle ball LED white, flickering light, exclusive 2xAA made of wax (W/H/D) 10x9x10cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Elegant LED ball candle made of durable wax, ideal for seamless integration into retail and design concepts. Flickering light creates an inviting atmosphere, while 2xAA battery operation enables easy presentation. Perfect for interior designers and retailers who value quality and versatility.
| Color: | White |
|---|---|
| Material: | Wax |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | 10010952 – AA Mignon Stabbatterie |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 0.32 kg |
| Weight MC: | 7.75 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W280, W368, W428, W469 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









