Article number:10041486EAN:4007698622404
Box Santa Claus, snowman decor made of metal red, white 2-fold, (W/H/D) 10x25x10cm
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
These metal tins in a charming snowman and Santa Claus design (10x25x10cm) offer retailers an attractive presentation solution. High-quality workmanship, durable and versatile in store decoration, they increase visual appeal and boost sales.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Metall |
| Color: | Red |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Metall |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 24.7 cm |
| Weight IC: | 1.86 kg |
| Weight MC: | 5.58 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W082 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









