Article number:10023522EAN:4007698028855
Angel made of mango wood with metal wings star pendant brown, silver (W/H/D) 17x45x6cm
| IC / MC: | 3 / 12 |
|---|---|
| PU: | 3 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Attractive eye-catcher for the retail trade: The angel made of robust mango wood with elegant metal wings and star pendant combines durability with stylish design. Ideal for decorators and commercial buyers who value quality and profitability through simple merchandising.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Holz |
| Color: | Brown |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 3 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 3 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 45 cm |
| Weight IC: | 2.27 kg |
| Weight MC: | 11.35 kg |
| Shipping pallet: | 240 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W046, W216, W295, W557 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









