Article number:10025880EAN:4007698047467
Angel made of mango wood brown (W/H/D) 13x15x2cm
| IC / MC: | 8 / 72 |
|---|---|
| PU: | 16 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Angel made of brown mango wood" combines natural elegance and durability, ideal for stylish shop windows or interior projects. Retailers benefit from attractive margins due to high demand for high-quality, handcrafted designs. Perfect for timeless decoration in retail or commercial environments.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 16 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 466.56 kg |
| Weight MC: | 15.55 kg |
| Shipping pallet: | 864 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W045, W295, W558 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











