Article number:10036908EAN:4251450909931
Advent calendar reindeer made of paper/cardboard, colorful, 58 pcs. (W/H/D) 30x21x1cm
| IC / MC: | 1 / 50 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Boost your sales with this charming advent calendar made from durable paper/cardboard that will stand out in all retail and decorative environments. Ideal for creative merchandising, it offers shopping solutions with high profit potential in the run-up to Christmas.
| Akzentmaterial: | Papier/Pappe |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Papier/Pappe |
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 50 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 21 cm |
| Weight IC: | 0.28 kg |
| Weight MC: | 13.75 kg |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W269, W316 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









