Article number:10034277EAN:4007698418533
Advent calendar made of textile, 24 socks (W/H) 11x18cm, green/black/gold/white 270cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality textile Advent calendar: Ideal for retailers and interior designers. The durable materials in stylish colors offer an appealing presentation. Perfect for festive decorations in retail or as a versatile element in professional designs. Benefit from attractive margins and easy handling.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Textil |
| Color: | Green |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Material: | Textile |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 270 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight IC: | 0.23 kg |
| Weight MC: | 5.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W943 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









