Product information
Inspiring for interior designers, profitable for retailers: the Wurm "Rathaus Bad Urach" light house made of durable porcelain impresses with its precise craftsmanship and offers versatile decoration options. Ideal for sophisticated commercial environments and impressive shop window displays.
| Akzentmaterial: | Porzellan |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 20 cm |
| Width: | 14 cm |
| Height: | 22 cm |
| Weight IC: | 1 kg |
| Weight MC: | 7.1 kg |
| Shipping pallet: | 108 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W598 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











