Article number:10044284EAN:4007698697495
Wooden Christmas hanger skis, 2-fold, red/white (W/H/D) 5x15x3cm
| IC / MC: | 6 / 96 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The red and white wooden skis with festive snowflake accents are attractive to holiday shoppers and perfect for gift stores. The sturdy design ensures durability and reusability for seasonal displays.
| Color: | Red |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 3 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 0.13 kg |
| Weight MC: | 2.11 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W220 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










