Article number:10041360EAN:4007698618988
Wind light winter scene made of glass silver 2-fold, (W/H/D) 6x7x6cm 12er DIsplay, 25x14x17cm
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 36 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 20/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Set accents with the stylish lantern made of high-quality silver glass. Ideal for retailers and designers as it combines durability and timeless design. Perfect for seasonal decorations, it enhances the appeal of any product display and offers profitable margins on sales.
| Color: | Silver |
|---|---|
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 36 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5.5 cm |
| Width: | 5.5 cm |
| Height: | 6.7 cm |
| Weight IC: | 1.13 kg |
| Weight MC: | 3.38 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W020 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










