Article number:10036509EAN:4007698464837
Wind light winter forest decor made of glass green (W/H/D) 7x8x7cm
| IC / MC: | 24 / 48 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Brighten up your retail space with this green glass lantern with golden tree silhouettes. Ideal for Christmas displays and gift stores, it offers high margin potential and longevity, ensuring long-lasting elegance and appeal to seasonal shoppers. Perfect for creating an atmospheric, stylish store environment.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Green |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 4.22 kg |
| Weight MC: | 8.45 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W186 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









