Article number:10044209EAN:4007698696283
Wind light candy canes / Santa's boot decor made of glass, 2-fold, green/red (W/H/D) 10x10x10cm
| IC / MC: | 6 / 12 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The lantern set made of sturdy glass with candy cane and boot decoration offers seasonal charm and durability. Ideal for retailers and interior designers for effective window dressing. It maximizes sales success through high design appeal and easy presentation in a commercial setting.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Green |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight IC: | 3.23 kg |
| Weight MC: | 6.47 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W086, W457 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











