Article number:10040628EAN:4007698051730
Silver metal deer head candle holder (W/H/D) 19x20x12cm
| IC / MC: | 1 / 16 |
|---|---|
| PU: | 3 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The silver metal deer head candle holder combines high quality design with durability, ideal for interior designers and retailers. Increase your profitability with stylish retail presentations. Perfect for luxurious or seasonal decorations that make a lasting impression.
| Color: | Silver |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 16 |
| Packaging units: | 3 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 12 cm |
| Width: | 19 cm |
| Height: | 20 cm |
| Weight IC: | 0.91 kg |
| Weight MC: | 14.6 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W236 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









