Article number:10046218EAN:4007698233983
Santa Claus with gift made of poly pink/pink 2 assorted (W/H/D) 6x7x5cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Santa Claus made of high-quality poly is the ideal choice for retailers and interior designers. Its durable finish and attractive design increase its recognition value and make it easy to display in decorations and shop windows. Ideal for the seasonal assortment.
| Akzentmaterial: | Poly |
|---|---|
| Color: | Pink |
| Features: | NEU |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 9.24 kg |
| Weight MC: | 11.09 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











