Article number:10044274EAN:4007698697204
Santa Claus made of wood, red (W/H/D) 18x28x5cm
| IC / MC: | 4 / 24 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality wooden Santa Claus (18x28x5 cm) combines quality and charm, ideal for seasonal window displays in the retail sector. Made to last, it offers commercial shoppers an attractive margin and a wide range of indoor and decorative applications. Perfect for inspiring customers with its appealing design.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Holz |
| Color: | Red |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 18 cm |
| Height: | 28 cm |
| Weight IC: | 0.53 kg |
| Weight MC: | 3.17 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W083, W472 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









