Article number:10019138EAN:4007698191382
Porcelain espresso cup with plate Coffee, 4 assorted, 5 cm 50ml
| IC / MC: | 4 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The espresso cup with Coffee plate made of high-quality porcelain combines style and durability. Ideal for retailers and designers, it impresses with its attractive margin increase and versatile applications in sophisticated commercial environments, from cafés to stylish office interiors.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Porzellan |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Height: | 5.1 cm |
| Filling quantity: | 50 |
| Weight IC: | 1.15 kg |
| Weight MC: | 14.6 kg |
| Shipping pallet: | 1152 |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H357 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









